Něco z praxe

                S žádostí o pomoc se na nás obrátil pan Jaroslav P. Několik let si léčil nemoc lidově zvanou cukrovka. Musel si injekčně aplikovat inzulin a to 4x denně. Od své lékařky měl stanovený přesný rozpis na dávky a druh inzulinu. Při prvním setkání s ním a jeho rozpisem ukázala diagnostika na nevhodně stanovené dávky inzulinu. Dle jeho pravidelné tělesné námahy a jídelních zvyklostí jsme stanovili nový plán léčby inzulinem. Většinou šlo o mírné korekce dávek směrem dolů, stanovení vhodných časů a respektování jeho obvyklého jídelníčku. Nutno podotknout, že pan Jaroslav vůbec nebyl vzorným pacientem – rád se najedl, zejména masné a uzenářské výrobky, občas si dopřál sladké a pravidelně si konzumoval i pivo. Platnost rozpisu vycházela na cca 2 měsíce. Pan Jaroslav tento plán na 90% dodržoval a po dvou měsících jsme přistoupili po diagnostice k další korekci. Lékařka byla spokojená s jeho zlepšenými laboratorními hodnotami, nicméně metodiku léčení nijak neměnila. Pan Jaroslav poctivě dodržoval naše plány a po celkové léčbě trvající 2 roky jeho laboratorní hodnoty byly již v normě a lékařka mohla ukončit léčbu inzulinem.

                Naše dlouholetá známá paní Květa se léčila medikamenty na vysoký tlak, který si pravidelně nechávala měřit u svého lékaře. Později jí rodina zakoupila digitální přístroj, aby si tlak mohla kontrolovat sama. Po absolvování několika léčebných masážích se u ní k jejímu překvapení dostavovaly vlny veselosti a dobré nálady. Nutno podotknout, že paní Květa je povahy spíše pesimistické a na žádné „čarování“příliš nevěří. Zprvu si stěžovala na stavy „motání se“, ale po kontrolním vyšetření se ukázalo, že má příliš nízký tlak. Ihned musela vysadit všechny léky na vysoký tlak a i nálada se jí dlouhodobě zlepšila.

                Pan Josef dospěl ve věku 45 let do tzv. profesní krize. Původní povolání odborného redaktora ho již nebavilo a po změně profese do oblasti marketingu a poradenství též necítil pracovní uspokojení. Rád by dělal něco jiného, nevěděl však co. Po komplexní diagnostice u nás mu bylo doporučeno zaměřit se v oblasti původní profese na postavení nezávislého experta a hodnotitele. Ačkoli tomu zpočátku odmítal uvěřit, po čase přiznal, že to je přesně jeho parketa a dnes je se svou prací naprosto spokojený.

                Pan Miroslav měl potíže s těžkou obezitou – ve středním věku dosáhl 186 kg při výšce necelých 190 cm. Rozhodl se hubnout, ale s největším úsilím, se mu podařilo za tři měsíce zhubnout jen asi o 12 kg. Při jeho nadváze s tím byl nespokojen. Po nástupu do osobního řízeného hubnutí dokázal snížit svoji váhu za další tři měsíce o 41kg.  Poté jsme mu doporučili režim udržení si váhy a nyní se připravuje na další hubnutí.

                Sousedka - Martina M. - majitelka kocoura byla velmi nešťastná, jejich miláčka srazilo auto. Veterinář poskytl základní ošetření a do budoucna doporučil buď drahou operaci nebo počítat s tím, že kocour dlouho nepřežije. Jakmile jsme se dozvěděli, co se stalo kocourovi, tak jsme zahájili intenzivní léčbu. K jejímu překvapení se kocour, který po úrazu doma stále jen polehával, začal velmi rychle uzdravovat a do dvou měsíců se plně vyléčil. Dnes běhá vesele kolem domu a nikdo by mu nehádal, jak ošklivé zranění prodělal.

                Pan Lubomír choval na zahradě v chlévě domácí kozu již značného stáří – přes 15 let. Jednoho dne našel kozu v chlívku ležící. Nemohla se postavit na zadní nohu, měla ji zamotanou do slámy, celou zhnisanou a odhalenou až na kost. Koza trpěla též horečkou a zimnicí. Po základním ošetření veterinář konstatoval, že koza pravděpodobně do rána nepřežije. Zranění bylo poměrně hluboké a vzhledem ke stáří kozy nebylo příliš pravděpodobné, že by se zvíře mohlo uzdravit. Okamžitě jsme zahájili léčbu, do rána se koza přestala třást a horečka pominula. Druhý den koza opět začala žrát, postavila se na nohu a ta se jí po několika dnech úspěšně zahojila.

atd...


TOPlist